... Naša Audio-Video zostava ...

| Posledný update bol 26.05.2015. - fotky už aj s novým gaučom pridané...|

Tak ono to konečne hrá!

Kombináciu od NADu - predzos C160 a koncák 216 mám už niekoľko rokov a hoci na začiatku som bol dosť spokojný (menil som Canton Ergo 700DC a NAD 320BEE, zvuk bol veľmi dobrý, ale dvojica si nie úplne sadla), postupne som zisťoval, že mnohé atribúty zvuku mi nevyhovujú, zvuk nemal razanciu, akoby málo výšok, zastreté a bez dynamiky, prejavovalo sa to hlavne pri rockovej hudbe, pri iných žánroch síce tiež, ale dalo sa to vydržať.

Chcel som zvuk vylepšiť a ako som vždy uvádzal, koncový zosilovač NAD 216 som dal repasovať už pred niekoľkými rokmi. Kedže kvalitatívny posun po repasácii bol veľmi malý a bolo mi povedané, že v predzosilovači C160 nie je žiaden problém, začal som upodzrievať, ze buď ten koncák je fakt naprd, alebo to proste nehrá z mojimi Cantónmi.

Začal som po nete zhánať aký zosik by sa k mojim repro hodil ako výmena za tie NADy. Páčilo sa mi ako to hralo s Classe CAP 2100 a CD Vincent S3, ale kedže na takú zostavu nemám prachy, hľadal som ďalej. Napokon som odskúšal požičaný NAD 317 od kamaráta a s ním bol zvuk podstatne lepší. Po istom čase ma napadlo pripojiť požičanú 317-ku s koncákom 216 a zvuk bol výborný, mal niektoré atribúty, ktoré mi chýbali, ale ešte stále to nebolo ono. Podstatné však bolo zistenie, že ten koncák 216 hrá výborne a problém bude v tom predzosilovači, tak som sa rozhodol, že ho predám. Najprv som ho chcel vyčistiť, tak som ho po rokoch otvoril prvýkrát a bol som v šoku, všetky hlavne filtračné elektrolyty boli vytečené! Začal zhánať nové kondíky, chcel som jedine od japoncov - Nipony, kedže som si nebol istý, nekupoval som cez net, tak som podľa hodnôt a rozmerov bral to, čo mali u nás v Žiline, zohnal som od Jamiconu a od kórejcov Samwha.

Po výmene nastala konečne zmena akú som chcel: hrá to výšky, jednak ich pribudlo, sú čisté, jasné, nezastreté, otvorené, podobne to platí aj o stredoch, a basy ma prekvapili najviac, sú pevné, konkrátne, žiadne dunenie, čo ma hlavne teší je ich rýchlosť ( to som nikdy nechápal, čo to znamená) a dynamika. Zlepšila sa aj priestorovosť podania. Akurát sa mi zdá, že basov je objemovo menej, to v podstate platí o celom zvuku, je kompaktný s menším objemom a hlbkou, ale inak naprostá spokojnosť, Cantony poriadne hrajú a ja si to vychutnávam.

Celkovo by som zvuk mojej zostavy NAD a Vento 807 hodnotil ako tvrdší (žiadna prílišná mäkkosť alebo teplosť), temnejší, ale muzikálny, s krásnym timbrom, vcelku úderný, nie však ostrý, momentálne aj so zmyslom pre datail. Priestorovosť a to, kde aký hudobník má byť a hrať nehodnotím, lebo to neviem a moja akustika stále nie je ideálna.

Takže, momentálne zloženie je:

- reprosústava: CANTON VENTO 807DC [klikni a pozri fotky, popis a review ]
- predzosilovač: NAD C160 [klikni a pozri fotky, popis a review ]
- koncový zosilovač: NAD 216 THX [klikni a pozri fotky, popis a review ]
- CD prehrávač: NAD 541i
- tuner: NAD C 420
- DVD prehrávač: HARMAN KARDON DVD22
- slúchadlá: KOSS PORTA PRO
- predchádzajúca reprosústava: CANTON ERGO 700 DC [klikni a pozri fotky, popis a review ]
- repro a zosilovač : Canton a NAD špeciálna edícia :-))
Pozri si galériu celej zostavy veľkom rozlíšení a tiež špeciálnej edície NAD + Canton.
Alebo klikni na odkaz a pozri si fotečky celej zostavy ako postupne prechádzala celým vývojom, zmenami a históriou.
| fotogaléria celej zostavy: | archív fotiek a zmeny v zostave | fotogaléria Canton Vento 807DC |